• Rekrutacja do przedszkoli i szkoły na rok 2019/2020

• Od 05 marca do 4 kwietnia 2019 r. potrwa rekrutacja do Gminnego Przedszkola Publicznego w Luzinie oraz do oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w: Nr 1 w Luzinie, Kębłowie, Sychowie, Barłominie i Wyszecinie oraz do klas pierwszych szkół podstawowych Gminy Luzino (dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły).

DRUKI DO POBRANIA dostępne są tutaj: http://bip.luzino.pl/2119.html

• "Mam tę moc"

•  "Czytanie daje moc" to projekt, który w tym półroczu realizowany był w grupach przedszkolnych dzięki współpracy z Gminną Biblioteką publiczną w Luzinie. Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Przedszkolaki w trakcie zajęć miały okazję przenieść się w świat książki i poznac wiele ciekawych zawodów m.in: piekarza, kominiarza, leśniczego, bibliotekarza oraz kosmonautę. Zapraszamy do naszej fotogalerii.Projekt bardzo podobał się dzieciom.

• Międzyszkolna wymiana kartek

• Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie, wymianie kartek z szkołą w Anglii. W grudniu dotarły do nas kartki świąteczne od anglojęzycznych uczniów z szkoły, którą nasza placówka rozpoczęła współpracę. Otrzymane kartki sprawiły wszystkim wiele radości. Wypisywanie własnych kartek i listów było ciekawym i przyjemnym ćwiczeniem przy którym doskonaliliśmy swoją znajomość języka angielskiego. Wszyscy uczniowie klasy 6 bardzo się zaangażowali w to zadanie i przygotowali przepiękne kartki z życzeniami w języku angielskim pod opieką nauczycieli.

• Nasze sukcesy

• XXV Pomorski Konkurs:"Gwiazdka tuż, tuż ..." rozstrzygnięty. nasi uczniowie zajęli:

w kategorii kartka świąteczna: I, III miejsce oraz wyróżnienie

w kategorii praca literacka - poezja: I,II, III miejsce oraz wyróżnienie

• Dla Niepodległej.

• Dzisiaj w szkole odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Przyłączylismy się do wspólnej akcji śpiewania hymnu narodowego. Uczniowie klasy trzeciej i szóstej w swoim przedstawieniu zaprezentowali nam postać wybitnego żołnierza, harcerza, społecznika gen. Józefa Hallera oraz ważne wydarzenie w historii Polski - Zaślubiny Polski z morzem. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Luzino Pan Jarosław Wejer wraz ze szkolną i lokalną społecznością. Jak było? Patriotycznie, wzruszającą, odświętnie i rodzinnie w naszej małej Ojczyźnie.

• Warsztaty dziennikarskie - projekt międzyprzedmiotowy

• 30 października dla uczniów klas IV - VI w ramach projektów międzyprzedmiotowych zostały zorganizowane warsztaty dziennikarskie. Celem projektu było rozwijanie kompetencji kluczowych w tym informatycznych. Po trzy godzinnej pracy na "Ścianie wiadomości " pojawiły się artykuły poruszające różnorodną tematykę. Warsztaty tak się spodobały uczniom, że poprosili o kolejne wyzwania.Zapraszamy do naszej fotogalerii.

• Drogi do wolności.

• Uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej i prezentowane tam wystawy:"Drogi do wolności", "Groza wojny", "Długi cień wojny". Następnym punktem  wycieczki było historyczne miejsce zaślubin Polski z morzem w Pucku, które miało miejsce w 1920 roku, a uczestniczył w nim sam generał Józef Haller.

• "Z biegiem Wisły"

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się  Koncert Patriotyczny pt: ” Z biegiem Wisły”. Polskie pieśni i piosenki bliskie sercu każdego Polaka zaprezentowała Agencja Artystyczna VIOL-ART Leszek Bolibok. Dodatkową atrakcją w ramach „Roku dla Niepodległej” był również pokaz mody „Za modą przez wieki”, który stał się okazją do pokazania mody polskiej na przestrzeni wieków. Społeczność szkolna miała okazję zobaczyć stroje epokowe, historyczne i regionalne.Zapraszamy do naszej fotogalerii.

• VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Kolejny raz społeczność naszej szkoły wzięła udział w Akcji ŚDTM, który w tym roku zorganizowano pod hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowie klasy III sprawdzali, jak radzą sobie z tą umiejętnością ich starsi koledzy, koleżanki i dorośli. Wszyscy również świetnie  bawili się podczas ruchowych zabaw połączonych ze sprawdzaniem znajomości tabliczki mnożenia i zorganizowanych na szkolnym boisku. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

• Rozgrywki sportowe o Puchar Sołtysa wsi.

• Na zakończenie roku szkolnego zorganizowaliśmy turniej piłkarki o Puchar Sołtysa wsi. W czasie rozgrywek sportowych uczniowie mieli także okazję skorzystać z dodatkowych atrakcji, które spowodowały, że ostatni dzień zajęć lekcyjnych upłynął nam radośnie.

• Mundial 2018

•  Idziemy po marzenia!!!!

Szybciutko się zorganizowaliśmy i tak jak wszyscy kibicujemy polskiej drużynie.