• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

• Dzień 20 listopada to szczególny dzień w kalendarzu – rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie klasy ósmej podczas zajęć z wiedzy o społeczeństwie postanowili przystąpić do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.” Dlatego dzisiaj w szkole dominował kolor niebieski, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, w szczególności z tymi, których prawa nie są przestrzegane. W ramach akcji każda klasa przygotowała w wybranej przez siebie formie prezentację na temat praw dzieci. W ten sposób nie tylko poznaliśmy prawa dziecka, ale przede wszystkim uświadomiliśmy sobie, jak ważne jest ich przestrzeganie dla dobra wszystkich dzieci na świecie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się do akcji.

• Projekt "Na straganie"

• „ Wszystko zostało zapięte na ostatni guzik”  tak, o projekcie przygotowanym przez klasę drugą powiedziałby nasz Patron. Drugoklasiści pod wspierającą opieką swoich Pań i wspaniałych rodziców przygotowali przedstawienie do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

Pięknie poradzili sobie z przygotowaniem rekwizytów, scenografii, podziałem ról oraz  występem przed publicznością. W tak magicznym miejscu przedstawienie musiało się udać.  Mała i duża widownia była oczarowana i zachwycona.  Dziękujemy małym artystom za dostarczenie nam wszystkim wielu wrażeń. Na zakończenie dnia czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, z której najbardziej cieszyły się dzieci.

• W sercu Polski

• Tematem przewodnim Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Barłominie była Warszawa. Stolica Polski odegrała kluczową rolę w walce o niepodległość i wolność Ojczyzny. Warszawa była świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń w historii Polski. To tutaj w sercu Polski narodziły się dążenia do niepodległości, to tutaj wybuchały powstania i odbywały się manifestacje patriotyczne. Występ artystyczny pod tytułem „W sercu Polski” poprzedzony został przepięknym tańcem drugoklasistów „Taniec rzeki Wisły” w hołdzie dla piękna natury. Cała szkolna społeczność wykonała prace plastyczne o Warszawie, które wykorzystano do przygotowania scenografii występu uczniów.