• UWAGA! PILNE!!!

• W związku ze zwiększeniem liczby lokali wyborczych w gminie Luzino z 7 do 13 przekazujemy obwieszczenie Wójta Gminy Luzino o obwodach i lokalach wyborczych, które zostaną uruchomione już w najbliższych wyborach do Sejmu RP i Senatu RP zarządzonych na 15 października 2023r. Mieszkańcy Barłomina, którzy wcześniej głosowali w Wyszecinie nie będą mogli głosować w dotychczasowym lokalu wyborczym. Nowym lokalem wyborczym dla mieszkańców Barłomina będzie nasza Szkoła Podstawowa!!!

• Konkurs plastyczno-ekologiczny

• Mamy pragienie, ab promować świadomości ekologiczną oraz ukazać relacje jakie zachodzą między ludźmi a naszą Ziemią, dlatego nasza szkoła organizuje konkurs plastyczno-ekologiczny pod tytułem „Ziemia i ludzie o przyjaźni cudzie. Zachęcamy do udziału uczniów szkół podstwowych. Termin nadsyłania prac mija 10 października. Więcej informacji w załączniku.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy stal się tematem przewodnim tygodniowego projektu, którego głównymi realizatorami byli uczniowie klasy trzeciej. W jego początkowej fazie trzecioklasiści zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przez studentkę pielęgniarstwa, która w bardzo fachowy sposób podzieliła się swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Następnie młody zespół ratowników zorganizował zajęcia warsztatowe dla przedszkolaków oraz  młodszych koleżanek i kolegów. To było niezwykłe doświadczenie,  podczas którego w formie koła fortuny uczestnicy odpowiadali nie tylko na pytania, ale także wykonywali zadania praktyczne z zakresu ratowania życia i zdrowia. Projekt wyposażył uczestników nie tylko w przydatne umiejętności życiowe, ale także stworzył szansę na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, działania w grupie, odpowiedzialności społecznej, empatii oraz wzrostu pewności siebie. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o zawodzie, jakim jest pielęgniarstwo.

• Zamknij to, co otworzyłeś.

• "Zamknij to, co otworzyłeś".

Tymi słowami Pani Dyrektor rozpoczęła nowy rok szkolny życząc wszystkim Uczniom, aby zawsze mieli przy sobie zestaw 4 kluczy - odpowiednią strategię uczenia się, motywację, siłę woli oraz sumienność. I jak najczęściej z niego korzystali otwierając i zamykając za sobą wszystkie drzwi przygotowujące do życia w prawdzie, pięknie i dobroci.

Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły dyrekcja szkoły życzyła, aby zawsze dopasowali odpowiedni klucz do rozwoju każdego dziecka. Klucz, który pozwoli im bezpiecznie, punktualnie bez większych otarć zamknąć za sobą drzwi rozpoczętego dzisiaj roku szkolnego.

Nie zabrakło także momentu wzruszeń, pożegnania długoletniej nauczycielki naszej szkoły Pani Aleksandry Szumlańskiej, dla której drzwi tej szkoły będą zawsze otwarte. Pani Olu, z całego serca dziękujemy.