• Kartka z kroniki szkolnej.

          • Kartka z historii szkoły.

            26 kwietnia 2001 roku Honorowy Obywatel Luzina prof. Gerard Labuda podczas wizyty w Luzinie   w książce pod tytułem Święty Wojciech napisał następujące słowa:

              Z największą czcią pochylam się

            nad napisem tej pieczątki i życzę , żeby

            w dalszym pomyślnie się  rozwijała, a równocześnie

            dziękuję Radzie Gminy Luzino, że pragnie nadal

            Szkołę w Barłominie utrzymywać i podtrzymywać”.

            Dzisiaj po upływie 21 lat  świadkowie tego wydarzenia Pani Karolina i Pan Michał pochylili się nad napisem tej pieczątki i życzeniami Profesora. Czy życzenia człowieka o tak wielkim autorytecie moralnym spełniły się? Jak najbardziej. W 2009 roku Ksiądz Jan Twardowski został Patronem szkoły, a pięć lat później placówka otrzymała tytuł Szkoły z Tradycją „Niech świąteczne życzenia łączą pokolenia”. W 2015 roku dzięki zaangażowaniu całej lokalnej społeczności wygraliśmy KOLOROWE BOISKO. Byli uczniowie naszej szkoły z powodzeniem i  poczuciem szczęścia radzą sobie w życiu. Współczesny obraz szkoły przedstawiły w swoich plastycznych pracach dzieci. Zaś złożone przez prof.

             Gerarda Labuda podziękowanie ówczesnej Radzie Gminy było, jest i zawsze będzie aktualne. Dawne, obecne i przyszłe  pokolenia naszej szkolnej społeczności  również 21 lat temu pod tym podziękowaniem się podpisały,  podpisują i będą podpisywać, bo jak pisze Patron naszej szkoły  „Pełen kąt widzenia wynosi 360 0, ale człowiek widzi tylko 450 . Resztę widzi Bóg”.

             

             

            26/04/2022                                                                            dyr. Halina Szlaga

          • Wielkanocne jajek szukanie

          • Wielkanocne szukanie jajek połączone z rozwiązywaniem zróżnicowanych tematycznie zagadek zorganizowali uczniowie klasy szóstej dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły. Dlaczego w swojej propozycji połączyli naukę z ruchem? Otóż badania potwierdzają, że wysportowani uczniowie mają lepszą koncentrację. Ruch aktywizuje bowiem ważne neuroprzekaźniki, wśród nich dopaminę, której główną funkcją jest motywowanie do nauki nowych rzeczy. Wyćwiczone mózgi tworzą też dużo więcej komórek nerwowych, a im więcej komórek, tym bardziej efektywne rozwiązywanie problemów. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę łączącą ruch z nauką.

          • Praca rąk.

          • „Czy uczeń, który nie próbował działać narzędziem na materiał, rzeczywiście rozumie istotny sens i znaczenie twierdzeń arytmetyki, geometrii, fizyki, chemii i biologii? Czy ostatecznie nie sprowadza się cała nauka do wyuczenia się na pamięć szeregu słów ilustrowanych takimi czy innymi pokazami doświadczeń?”.

            Tadeusz Nowicki Twórca pedagogiki pracy

            Nasza praca rąk w ostatnim przedświątecznym tygodniu.

          • Preambuła podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych.

          • W jaki sposób w naszej szkole realizujemy cele i zadania zapisane w preambule podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych? Poniżej kilka przykładów z codziennej praktyki. Jest to zawsze działanie planowe, systematyczne i najważniejsze wykonane we współpracy z całą szkolną społecznością oraz przyjaciółmi szkoły Dlaczego pracujemy zgodnie z przepisami prawa oświatowego? Odpowiedź jest prosta - PRAWO I DOBRO KAŻDEGO DZIECKA.

          • Nasza planeta nasze zdrowie.

          • „Nasza planeta, nasze zdrowie” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Nasi uczniowie zgłębiali dzisiaj tajemnice krwi oraz zachęcali wszystkich do przeprowadzania jej badań w ramach profilaktyki.

            To również Dzień Pracownika Służby Zdrowia.

            Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia składamy wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia służbę na rzecz drugiego człowieka. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.

            Zaś wszystkim ludziom na świecie mniej stresu, który jak wiadomo jest przyczyną wielu chorób, a życie trwa tylko chwilę.